4 - 8 Kasım 2023 Mısır Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Yurtdışı Turları

Grup boyutu

30 kişiler

Lokasyon

Yurtdışı Turları

Genel Bakış

1.gün 04.11.2023 Ankara - İstanbul – Kahire : ESB havalimanın buluşarak İstanbul uçuşumuzu ardından da Kahire uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından havalimanı formalitelerimizi tamamlıyor ve Kahire otelimize yerleşiyoruz. Dinlenmemizin ardından otelimizde kahvaltımızı alıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Mısır Müzesi ve Khan El Khalili Çarşıları bulunmakta. Mısır Müzesi, 1835 yılında Mısır hükümeti tarafından kurulmuştur. Mevcut müze binası 1900 yılında Fransız mimar Marcel Dourgnon tarafından yeni klasik tarzda inşa edilmiştir. Müzede, tarih öncesi dönemden Greko Roma dönemine kadar uzanan 120.000 den fazla koleksiyon sergilenmektedir. 107 salondan oluşan müzenin Zemin katında devasa heykeller bulunur. Üst katta küçük heykeller, mücevherler, Tutankamon hazineleri vardır. Müzede ayrıca bir fotoğraf bölümü ve geniş bir kütüphane mevcuttur. Gezimize, kısa bir sürüşle varacağımız, muhteşem, dar ara sokakları ile ünlü Khan El Khalili çarışları ile devam edeceğiz. Küçük restoranları, günlük kafeleri, nargile mekanlarını keşfedebilir; geleneksel Mısır içeceklerinin tadını çıkarabilirsiniz. Gezimizin sonunda akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.gün 05.11.2023 Kahire : Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası tüm gün sürecek olan Hisar, Muhammed Ali camii ve önemli kabir ziyaretleri için turumuza başlıyoruz. Hisar, Moqattam Tepeleri'nden taş ocağıyla ayrılmış bir kireçtaşı üzerinde yer alan bir dizi müzeye ve eski camiye ev sahipliği yapan, Kahirenin en popüler turistik yerlerinden biridir. Orta Çağ savaşlarına ait dünyanın en büyük anıtlarından biri olmasının yanı sıra Kahire'nin doğu silüetinde oldukça görünür bir simge yapıdır. Özellikle arkadan (kuzeyden) bakıldığında, tam bir Orta Çağ karakterini ortaya koymaktadır. Hisar, dönemin valisi olan Hatim İbn Hartama tarafından 810 yılında, bir askeri üs olarak değil, bir köşk olarak inşa ettiirildi “Rüzgar Kubbesi” olarak bilinirdi. Bölge, serin esintisiyle ünlüydü. İlk valiler, hisarın stratejik öneminin farkına varmadan, köşkü, muhteşem Kahire manzarası için tercih ederlerdi. 1176 ile 1183 yılları arasında, bir Abbasi Hükümdarı olan Selahaddin, bölgeyi Haçlıların saldırılarına karşı korumak için güçlendirdi ve o dönemden sonra garnizon olarak kullanılmaya başlandı. Sıradaki uğrak yerimiz olan Muhammed Ali Camii Yunan mimar Yussuf tarafından tasarlanmış ve Mısır hükümdarı, aynı zamanda ülkenin son Hidivler ve Krallar hanedanının kurucusu Muhammed Ali Paşa tarafından Osmanlı tarzında yapılmıştır. 270 metrelik iki ince minaresi, Kahire için alışılmadık bir durumdur. Kemerli avluya çıkıldığında, şehrin dört bir yanından Giza'daki piramitlere kadar muhteşem bir manzaraya hakimdir. Avlunun hemen dışında, 50 metre yükseklikte, Osmanlı tarzı bir kubbesi olan geniş bir ibadet yeri vardır. Güneybatıdaki korkuluk, Sultan Hasan ve İbn Tulun Camilerinden oluşan güzel bir Kahire manzarasını gözler önüne sermektedir. Ziyaretlerimizin sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

3. gün 06.11.2023 Kahire - Sakkara : Sabah kahvaltımızın ardından dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitlerini ziyaret edeceğiz. Her bir piramit, tanesi ortalama iki buçuk ton ağırlığındaki 2.300.000 adet blok kullanılarak inşa edilmiştir. Böylesi bir enginlik karşısında, pek çok yazar ve sanatçının yüzyıllar boyunca aktarmaya çalıştığı hayranlık ve huşu duygularını paylaşmadan edemiyor insan. Piramitlerin az ilerisinde, Kefren zamanından (MÖ 2620) kalma Büyük Giza Sfenksi bulunur. Doğal sarımsı kireç taşından oyulmuş, 20m yüksekliğinde ve 56m uzunluğunda duran bu unutulmaz heykel, bir firavunun başı ile bir aslan gövdesini birleştiriyor. Ardından Sakkara’ya gidiyor ve MÖ 2700'den kalma dünyanın en eski piramidi olan Firavun Zose için inşa edilen Basamaklı Piramidi görüyoruz. Teti piramitine giriş yapıyoruz. Gezimizin sonunda akşam yemeği ve konaklama Kahire otelimizde.

4. gün 07.11.2023 Kahire- İskenderiye: Sabah kahvaltımızın Akabinde Tanta’ya transfer olarak El Said El Bedevi Camiini görüyoruz. Tanta turumuzu tamamlamamızın ardından İskenderiye’ye transfer oluyoruz. El Mursi Abu El Abbas Camii, İskenderye Kütüphanesi, Kayıtbay Kalesi dışarıdan göreceğimiz yerler arasında. İskenderiye Kütüphanesi, İçerisinde 13 farklı bölüm barındırdığı için bir kütüphaneden çok daha fazlasıdır. Kayıtbay Kalesi yüzyıllardır körfezi korumaktadır. Kordonun sonunda ise 1480 yılında İskenderiye Feneri’nin bulunduğu yere inşa edilen Memlük kalesinin mazgallı duvarları yükselir. Günümüzün sonunda akşam yemeğimizi güzel bir balık restaurantında alıyoruz. Rehberimizin belirttiği saatte havalimanına transfer olacağız.

5. gün 08.11.2023 İskenderiye - İstanbul - Ankara : İstanbul uçuşumuz için işlemlerimizi tamamlıyoruz. varışımızı takiben turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Gidiş - Dönüş Uçak biletleri
Kahire hava limanında karşılama ve asistanlık hizmetleri.
4 gece 4* otellerde konaklama
01 Tam gün Kahire’de Mısır Müzesi ve Khan El Khalili çarşıları turu.
01Tam gün Hisar, Muhammed Ali Camii, Mısır Medeniyetleri Müzesi ve Antik Kahire Turu.
01 Tam gün Giza Piramitleri, Sfenks ve Sakkara turu ( Sakkara’da Giza Piramidine giriş )
Kahire’de araçlarda günlük kişi başı 2 küçük şişe su.
Zorunlu seyahat sigortası
Profesyonel rehberlik ve acenta refakati
Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
seyahat sağlık sigortası
mısır vizesi
öğle yemekleri
belirtilmeyen servislerin tamamı

Temalar

Tarih ve Kültür

Tur Süresi

4 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Uçaklı

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Cihan Balcı Turizm Doğrulandı

Sep 2023 'dan beri üye

0 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
0 ₺
0 Yorum